SSS

(SSS) SIKÇA SORULAN SORULAR

1- Nakliyat Sigortalarının Yaptırılması Bir Zorunluluk Mudur ?

Açıklama: Van ilinde veya türkiye genelinde  evden eve nakliyat sigortalarının yaptırılması için yasal bir zorunluluk yoktur. Şehir içi eşya veya malzeme nakliyesi esnasında, değerli malzeme veya eşyalar haricinde sigorta yapılması olayı pek görülmemektedir(antika veya elektronik cihazlar vb.) Ama şehiriçi ve şehirler arası evden eve taşımalarda eşya sahibinin isteği üzerine eşyalarına kaskolu taşıma yapabilirler. Kaskolu eşya taşıma yapmak için eşya sahibi ve nakliyat firması sahibi arasında kaskolu eşya taşıma sözleşmesi yapılır. Ancak kaskolu taşıma; normal taşıma işlemine göre fiyat yüksek olur. Örneğin; evden eve taşıma bedeli 750 tl ise kaskolu evden eve taşıma bedeli 2500 tl civarında olur. Ayrıca şehiriçi ve şehirler arası nakliyatta, nakliyat sigortası yapılabilir ve genelde şehirler arası evden eve taşımalarda nakliyat sigortası yapılır. Şehiriçi taşımalarda nakliyat sigortası nadir yapılır.

Önemli Not: şehiriçi ve ya şehirler arası nakliyat sigortası özel sigorta acentalarına belirli süreler dahilinde ve eşyaların kırılması çizilmesi vb. durumlardaki zararları karşılamaz. Nakliyat sigortası; sadece kaza,yangın ve hırsızlık gibi durumlarda devreye girer ve eşya sahibinin zararları karşılanır. Nakliyat sigortası bedelleri; eşya sahibinin isteği üzerine bin tl ile yüzbin tl arasında eşyalarının değerini belirler ve bu fiyatlardan sigortalatabilirler.

2- Nakliyat Firmaları Arasında Fiyat Farklılıklarının Nedenleri Nelerdir ?

Her sektörde olduğu gibi evden eve nakliyat şirketleri arasında da büyük fiyat farklılıkları olabiliyor ama kesinlikle ucuz firmaları tercih etmeyiniz. Çünkü masrafların altında fiyat veriyorlar ve taşıma günü ikinci kez sizinle pazarlık yaparak anlaşmanın dışında ekstra bir fark alıyorlar. "Kdv’si var, katınız yüksek, araba yanaşmadı, eşyanız çok…" vs. mazeret uyduruyorlar.

Fiyat farlılıkları nedenleri arasında korsan çalışan ve firma statüsünde olmayan yani seyyar nakliyecilerin fiyatları çok az ve ya çok fazla söylemeleridir. Evden eve taşımacılıkta gerçek fiyatların belirlenmesi genel olarak kurumsal nakliyat firmaları tarafından belirlenir.

Ayrıca: Evden eve taşımalarda mesafe,uzaklık, eşyanın azlığı ve çokluğu,dairenin oda sayısı,eşyaların demonte ve montalama işlemlerinin azlığı ve fazlalığı,binanın kat yüksekliğine ve asansörlü taşıma durumuna göre nakliyat fiyatları farklılık gösterebilir.

3- Evden Eve Taşıma Kaç Kişi İle Yapılır ?

Evden eve taşımalarda van ve türkiye genelinde ortalama 4 kişilik ekip çalışır. Ama Erçiçek Nakliyat Firmamızda her ekipte en az 5 kişi çalışır. Ayrıca işin ağırlığına ve zorluğuna göre ekipteki kişi sayısını 15 kişiye kadar çıkartabiliyoruz.

Önemli Not: Evden eve taşımalarda ekipteki kişi sayısı 3 veya 2 kişi ise eşyalırınız zarar görebilir veya kırılabilir. Çünkü buzdolabı ve konsol gibi eşyaların ağırlığı 2 ve ya 3 kişiyi aşabilir ve hamallar zorlandığında eşyaların zarar görmesi çok yüksek ihtimal dahilindedir.

4- Eşya Sahipleri; Taşıma Gününden Önce Hangi Eşyalarını Toplamalıdır ?

Evden eve nakliyat firmasıyla anlaşma koşullarınıza bağlıdır. Ekonomik durumuna göre ufak-tefek,ıvır-zıvır eşyarı ve kab-kaşık, giyısi vb. eşyaları eşya sahibi toplarsa; taşıma fiyatı düşer.Ayrıca maddiyatını düşünen müşterimizin istediği tarzda da taşıma yapabiliyoruz. Fakat tam teşekkürlü anlaştıysanız, sadece özel eşyalarınızı toplamanız yeterlidir.

5- Evinizi Kısa Sürede ve Sorunsuz Taşımak İçin Nakliyat Firmasına Nasıl Yardımcı Olabilirsiniz ?

Vanda Evden eve nakliyat firması gelmeden önce, nakliyat kamyonu ve evden eve asansör aracı için park alanı bulmaktır.Park alanında araçlar var ise sabah erkenden bu araçların sahibini bulup araçları park alanından çektiriniz. Aynı şekilde eşyaların gidecegi adreste de bu işlemi önceden yapınız. Bu şekilde sabah erken gelen kamyona yer aramakla zaman kaybetmezsiniz.

Ayrıca yeni evin anahtarlarını, eşyaların içinde gitmemesi için taşımadan önce ayırtmalısınız. Ufak tefek eşyaları kendiniz toparlarsanız, zaman kazanırsınız.
6- 
Bir Taşınma İşi Ne Kadar Sürer ?

 Vanda şehiriçi eşya taşımalarında 1+1,2+1,3+1,4+1 ve villa vb eşyalarının taşıması 1 saat ile 12 saat arasında tamamen bitmiş olur. Yani bir günde evden eve taşıma işi bitmiş olur.

Ancak şehirler arası taşımalarda mesafenin uzaklığına göre 1 gün ile 5 gün arasında değişir.

7- Taşımacılıkta Kullanılan Ambalaj Malzemeler Nelerdir ?

Van ilimizde evden eve nakliyat esnasında; eşya sahibiyle anlaşma durumuna göre battaniye,patpat,naylon,gazete,fıçı,streç,bantlama,kolileme gibi nakliyat ambalajlaması yapmaktayız.

Van erçiçek evden eve nakliyat firmamız şehiriçi taşımalarda mobilyaları genellikle kalın battaniyelerle sarmaktadır. Her aracımızda 150 adet battaniye bulunmaktadır ve battaniyeler 3 ayda bir düzenli yıkanmaktadır.

VAN ERÇİÇEK EVDEN EVE FİRMASI EDİTÖRÜNÜN YAZILARI VE YORUMLARI
Van Evden Eve Nakliyecilikte Devamlılık için Müşteri Memnuniyeti Şart!
Ev taşımak, boyatmak, dekore etmek.. Hepsi birbirinden zahmetli işler. Hele bir de gün içerisinde yoğunsanız, tek tek ilgilenmeye vaktiniz yoksa, ya da tanıdığınız iyi firmalar yoksa, Van Erçiçek Nakliyat Şirketini aramanız yeterlidir.
- Tek Tercihiniz Ucuz Nakliye Olmasın, Van Erçiçek Nakliyat gibi profesyonel evden eve nakliyat firması, sizi kaliteli taşıma ile buluşturacak.
- Günümüzde kişiler eşyalarını taşırken taşıyıcı firmanın güvenilirliği kadar da maliyetine önem vermektedir. Hem güvenli hem de düşük maliyetlere taşınma işlerini halletmek için Van Erçiçek Evden Eve Nakliyat Firmasına danışın.
- Evden eve, işten işe nakliye şirketi seçerken güvenlik çok önemlidir. Nakliyeci firmayı seçerken referanslarına bakmak, ambalajlama şekillerini öğrenmek, sonradan karşımıza çıkacak olumsuz durumları önlemek için vanda asansörlü Erçiçek Evden Eve Nakliyat Firması, tam da sizin isteklerinizi yerine getirmek için 7/24 saat hazırdır.
Taşımanın ve Taşınmanın En Kolay Yolu; erciceknakliyat.com
- Günümüzde internetin önemi giderek artmaktadır. Çalışan insanlara yönelik yaşamlarını kolaylaştırmak amaçlı Van Erçiçek Evden Eve Nakliyat web sayfası, internet üzerinden birçok ihtiyacınıza cevap vermek için 7/24 saat açıktır.
NAKLİYAT ÖNCESİ BİLMENİZ GEREKENLER
Van Erçiçek Editörü ( Tarih: 28.11.2019 )
Evden eve nakliyat öncesi iyi bir tercih yapmak için bilmeniz gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Taşımacılık işlemlerinde eşyalarınızı teslim edeceğiniz firmayı tercih ederken şirketin sadece bir K3 belgesine sahip olmasının aslında pek bir önemi yok.
K3 belgeli olması iyi olduğu anlamına gelmez:
Ulaştırma bakanlığımız K3 belgesini verirken şirketlerin hizmet kalitesini kontrol etmemektedir, belli bir ücret karşılığında herkes belge alabildiği için bu belgeye sahip şirketlerin hizmetinin iyi olduğunu düşünmeniz yanlış olacaktır.
Fiyatlar sizi aldatmasın:
Evden eve nakliyat yaptıracak müşteriler genellikle çok sayıda firma arayıp en ucuz fiyat teklifini veren firmayı tercih etmektedir. Tercih yaparken fiyatı göz önünde bulundurmak en yanlış karar olacaktır. Evini taşıtırken en ucuz firmayı tercih eden üşterilerin şikayetleri daima aynıdır. Ya eşyalarım kırıldı veya firma benden iki katı ücret talep etti.Taşımacılık öncesi yaptıracağınız iş ile ilgili maaliyet hesabı yapmanızı öneririz. 2+1 büyüklüğüne sahip bir evin taşımacılığını yapacak olan kamyon’un kilometrede ortalama 0,7 TL (70 kuruş)  yakıt tüketimi bulunmakta, bu evin yükleme ve boşaltmasında çalışacak olan ekibin maaliyeti 900 TL dir. Bu masrafların dışında ambajlama malzemesi, sigorta ücreti, kdv ve gelir vergisi gibi kalemlerde eklenecektir.
Toplu taşımacılık maduru olmayın:
Toplu taşımacılıklarda eşyalarınız bir kamyona yüklenir ve daha sonra bir TIR’a aktarılır. TIR, doldukta sonra hareket etmektedir ki bu TIR’ın dolması 7-10 gün sürerken eşyalarınızın evinize gelmesi 3 haftaya kadar sürebilmektedir. Taşımacılık için görüştüğünüz firmalardan teslim tarihini mutlaka kesinleştirin ve teslim tarihini sözleşmenize belirtin. Platformumuzda yer alan şirketlerin tamamı evden eve nakliyat şirketi olup toplu taşımacılık yapmamaktadır.
Sigortalı taşımacılık yanlış anlaşılmasın:
Sigortalı taşımacılık işlemlerinde eşyalarınızın yüklü olduğu kamyon’un devrilmesi, kaza yapması, terör veya doğal afet neticesinde zarar görmesi halinde zararınız karşılanmaktadır. Yükleme ve boşaltma esnasında meydana gelen hasarlar hiçbir şekilde sigortanın teminat klozunda bulunmamaktadır.
Kamyon tercihi doğru yapılmalı:
Taşımacılığı yapacak olan kamyon’un evden eve taşımacılık yapmak için özel üretilmiş kapalı çelik bir kasaya sahip olduğuna emin olun. Tenteli araçların tentelerinde varolan açık veya yırtıklardan ötürü hava şartlarına bağlı olarak eşyalarınız zarar görebilir veya kirlenebilmektedir. Sözeşmeyi unutmayın:Taşımacılık öncesi nakliyat şirketi ile sözleşme imzalamayı unutmayın. Sözleşmede yükleme ve boşaltma yeri ve tarihi, katlar, yanaşma mesafesi ve fiyat kesinlikle belirtilmelidir.
TAŞIMACILIK ÖNERİLERİ
Taşınma’nın çok zorlu bir süreç olduğunu çocukluğumuzdan beri iyi biliriz. Bizler, evden eve nakliyat platformunun taşımacılık ve lojistik uzmanları olarak sizleri süreç olarak bilgilendirmek ve sizlerin bu süreci mümkün olduğu kadar stres yaşamadan atlatmanız için farklı önerilerde bulunuz sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.
Farklı sebeplerden ötürü birçok insanın taşınma ihtiyacı ortaya çıkmakta. Beli yeni bir ev aldınız belki ev sahibi ile yaşadığınız sorunlar sizi taşınmaya zorluyor belki de farklı bir şehir’e tayininiz çıktı ve şehirlerarası taşınmak zorundasınız.  Peki ama bu taşımacılık işlemleri nasıl olacak?
Taşımacılık Tüleri
Her evini taşıtacak olan müşterinin farklı taşımacılık talepleri mevcuttur. Bazıları tüm eşyalarının nakliyat şirketi tarafından paketlenmesini talep ederken diğerleri evinde yer alan ufak tefek diye tabir ettiğimiz ev tekstilleri, mutfak eşyaları ve kitapları kolileyip kıyafetleri hurçlamaktadır. Taşımacılık öncesi nakliyat şirketine taleplerinizi iyi bir şekilde ileterek nelerin paketlenmesini istediğinizi bildirmelisiniz ki taşınma günü yaşanacak olan olası sorunların önüne geçebilin.
Şehiriçi Taşımacılık
Şehiriçi yapılacak olan taşımacılıklarda eşyaların taşımacılık işlemleri aynı gün içerisinde gerçekleştirilir ve eşyalar yeni evinizde kurulup gerekli kontroller gerçekleştirilir. Kamyon büyüklüğüne eşya ve yüklemenin yapılacağı cadde ve yerleşim yerine göre yapılarak büyük diye tabir edilen 10 teker kamyonlar veya 6 teker diye tabir edilen orta boy kamyonlar tercih edilmektedir.
Şehirlerarası Taşımacılık
Şehirlerarası taşımacılıklarda yakın diyebileceğimiz olan 300 kilometreye kadar olan mesafelerde sabah yükleme yapılması şartı ile teslimat aynı gün içerisinde yapılabiliyorken daha uzak mesafelerde büyük kamyonlarla iki evin taşımacılığı gerçekleştirilmektedir.
Asansörlü Taşımacılık
Yüksek katlı binalarda yapılacak olan taşımacılıklarda bina içerisinde yük asansörü bulunmaması durumunda dış cephe asansörleri ile taşımacılık işlemleri gerçekleştirilir. Günümüz şartlarında Türkiye’nin neredeyse tamamında dış cephe asansör kiralama şirketleri bulunmaktadır ve şehirdışından gelen nakliyecilere asansör kiralama hizmeti sunmaktadırlar.
Nakliyat Fiyatları
Web sitemizin Evden Eve Nakliyat Fiyatları diye ortalama fiyatlar yer almaktadır. Örnek olarak : Ankara Evden Eve Nakliyat Fiyatları ve İstanbul Evden Eve Nakliyat Fiyatları gibi makalelerimizde ortalama taşımacılık fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
Günümüz şarlarında ortalama bir kamyonun fiyatı en az 80.000 TL gibi bir değere sahiptir ve bu kamyonun aylık kuru masrafı 2.000 TL civarındadır ve bu kamyonun sahibinin bir işletme sahibi olup para kazanmak zorunda olduğunuz unutmamalısınız!
3+1 büyüklüğe sahip bir evin yükleme ve boşaltma masrafı bulunduğu konuma göre 600-800 TL arasında değişmektedir ve bu rakamlara dış cephe asansörü dahil değildir. Her taşımacılıkta ortalama 200 TL lik ambalajlama malzemesi kullanılmaktadır.
Hesabını kendinizin yapın ve aldığınız fiyat tekliflerinin ne derece mantıklı olduğuna karar verin. Sektörde bazı evden eve nakliyat şirketi hesap etmiş olduğunu masraftan daha uygun fiyata taşıyacağını mı taahüt ediyor? O şirketten kesinlikle uzak durmanızı öneririz. Bu tür şirketler evinize gelip eşyalarınız yüklendikten sonra 2. bir pazarlığa başlar ve farklı bahaneler ile sizlerden anlaşılan rakamın çok daha üzerinde bir rakam talep ederler. Van Erçiçek evden eve nakliyat firması.